ترجمه مقالات

ترجمه مقاله های علمی و پزشکی

الف. کشف فسیل هاى دندان و بازگشت به دوران نئاندرتال ها

ترجمه مقالات خبری علمی پزشکی و تکنولوژی _ باستان شناسى و کشف فسیل هاى به جا مانده از اجداد گذشته همواره راز هاى بسیارى را از دوران انسان هاى اولیه روشن ساخته است. این بار نیز محققان با کشف دندان هایى که متعلق به بچه اى ۱۰ الى ۱۲ سال بوده، تخمین مى زنند عمر آن به ۱۰۰,۰۰۰ سال پیش بازگردد. آنطور که آزمایشات DNA این فسیل ها نشان مى دهد قدمت آنها مربوط به چندین هزار سال قبل بوده و در منطقه سیبرى واقع در خاورمیانه کشف شده اند.

 

 

 

ادامه مطلب…

 

ب. تاثیر موسیقى بر یادگیرى انسان

شاید پیشتر نیز شنیده باشید که برخى با گوش دادن به موسیقى بهتر آنچه را که مى خواهند یاد مى گیرند. در مطالعات اخیر پژوهشگران نیز این امر ثابت شده است به طورى که نتایج آزمایشات و تحقیقات آنان حاکى از آن است که گوش کردن به موسیقى در هنگام یادگیرى مهارت هاى فیزیکى مى تواند با تاثیر بر نواحى مختلف ارتباطى مغز این روند را سرعت بخشد.

 

 

 

 

ادامه مطلب…

 

 

ج. کشف DNA انسان از خون مکیده شده توسط پشه

تقریبا مشکل مشترک همه ما در فصل تابستان گزیدگى توسط پشه بوده که گاهى اوقات همراه با خارش یا درد است. اما شاید جالب باشد که بدانید این خون مکیده شده مى تواند به تحقیقات جرم شناسان کمک بزرگى کند. در مطالعات صورت گرفته بر روى پشه ها پس از گزیدگى مشخص شد که دانشمندان مى توانند با خارج کردن این خون از بدن آنها و بررسى آن، DNA فرد گزیده شده را شناسایى کنند، هرچند آنها تنها دو روز براى انجام این کار فرصت دارند.

 

 

 

ادامه مطلب…

 

 

 

در تلگرام نیز ما را دنبال کنید

کانال تلگرام دپارتمان تحقیق و ترجمه

  دپارتمان تحقیق و ترجمه- اخبار و مقالات علمی

 

جهت سفارش ترجمه مقاله علمی خبری و کتاب اینجا کلیک کنید

Translation Order Translation Jobs