ترجمه مقاله

ترجمه مقالات و کتاب

ترجمه مقاله: از جمله خدمات تخصصی گروه ایران مترجم ترجمه مقالات و کتب تخصصی از انگلیسی، فرانسه، عربی به فارسی و بالعکس می باشد که در این راستا ضمن بهره گیری از مترجمان زبده و با تجربه اقدام به ویرایش تطبیقی این متون نیز می نماید. ترجمه مقاله با اهداف خاصی صورت می گیرد که از آن جمله می توان به ترجمه انگلیسی به فارسی جهت استفاده در پژوهش های نظیر نگارش کتاب و مقاله، گردآوری پایان نامه، انجام پروژه های دانشجویی و تحقیقاتی و یا پژوهش در سطوح ارشد و دکترا صورت می گیرد.

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

با این تفاسیر می توان گفت ترجمه مقاله و کتاب از فارسی به انگلیسی عمدتا با تمرکز بر ارسال مقالات به ژورنال های معتبر و سایت های خارجی و یا ارائه در کنفرانس ها، همایش ها، کارگاه های بین المللی و یا با هدفی معمول تر که ارسال مقاله جهت چاپ در نشریات مختلف بوده رقم می خورد.  زبان انگلیسی به عنوان زبان مشترک یا چیزی که اصطلاحا به آن Lingua franca می گویند سال هاست میان جوامع علمی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد؛ لذا، اهمیت استفاده و کاربرد این زبان و به طور جزئی تر ترجمه بسیار فزونی می یابد و نقش ترجمه مقاله آنجا پر رنگ تر می شود که فرد برای پیوستن به جامعه علمی دنیا و بهره مندی از دستاورد های بزرگ محققان نه تنها به این امر نیاز پیدا می کند که با ترجمه از انگلیسی به فارسی متون را درک نماید، بلکه ترغیب می شود تا نتایج و دستاورد های علمی خود را نیز به زبان انگلیسی ترجمه کند.

ترجمه مقاله گاهی اوقات برخلاف آن که امری ساده پنداشته می شود اما کاری آسان نیست چرا که ترجمه فعالیتی نیست که هر فردی تنها با آگاهی و دانستن یکسری قواعد و گرامر و یا لغات مختلف بتواند متنی از زبانی به زبان دیگر برگرداند. بلکه در امر ترجمه آن کسی موفق است که علاوه بر تسلط نسبی بر زبان خارجی، خواه انگلیسی باشد و خواه زبان های دیگر، از دایره لغات خوبی در زبان مقصد برخوردار بوده و شاید مهم تر از آن در حداقل یک و یا دو رشته دیگر نیز تبحر داشته باشد. به طبع فردی که علاوه بر دانش زبانی در رابطه با علوم مختلف هم چون فنی، مهندسی و یا رشته های متفاوت آشنایی داشته باشند بسیار بهتر از کسانی که صرفا زبان را می دانند می توانند در کار خود موفق باشند.

گروه ایران مترجم با بیش از ده سال سابقه، بعنوان دارالترجمه رسمی ۹۱۱ مشهد ضمن ارائه ترجمه تخصصی مقالات و کتب با موضوعات مختلف، ویرایش متون، ترجمه کتاب، ترجمه چکیده و … را برای اهدافی همانند پروژه دانشجویی، نگارش کتاب و مقالات علمی معتبر، تا اهداف بزرگی هم چون ترجمه های سازمانی با حجم بالا را ارائه می دهد.

با ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

 

 

 

Translation Order Translation Jobs