نحوه محاسبه قیمت ترجمه متون انگلیسی تخصصی

بسیاری از دانشجویان،اساتید،مدیران موسسات و شرکت های تجاری ، متون انگلیسی دارند که می خواهند بصورت تخصصی ترجمه شود. لذا بدنبال حرفه ای ترین تیم تخصصی ترجمه انگلیسی می باشند.دارالترجمه رسمی ایران مترجم در مشهد ،به شما کمک میکند تا از درست ترین و بهینه ترین قیمت گذاری برای ترجمه تخصصی متون انگلیسی را بیابید.

translation English price

translation English price

خدمات ترجمه متن من،در کدام دسته قرار دارد؟

با خودتان صادق باشید(!).با توجه به دسته های زیر مشخص کنید که متن شما در کدام دسته قرار دارد.

 • ترجمه متن(غیررسمی)
 • خدمات ترجمه شفاهی(توجه داشته باشید که نرخ ترجمه شفاهی همزمان ، پرداخت حق الزحمه مترجم همراه جهت برگزاری و شرکت در نمایشگاهها، کنفرانس ها و سایر رویداد های بین المللی،اجباری است.)
 • خدمات ترجمه چند رسانه ای(با همکاری وب سایت فیلم مترجم در ایران مترجم- دارالترجمه رسمی ۹۱۱)

توجه(!).برای دسترسی به وب سایت فیلم ایران مترجم ، از فیلترشکن استفاده کنید.(اگر تمایل همکاری با وبسایت فیلم ایران مترجم دارید نیز کلیک کنید.)

 

کاش همه ی سردرگمی ها همین جا تمام می شد!

با توجه به گوناگونی خدمات ترجمه،نمی دانیم که نحوه محاسبه قیمت ترجمه  تخصصی بر چه اساسی می باشد. در این زمینه با این سوالات مواجه می شویم :

 • آیا قیمت های پیشنهاد شده برای ترجمه تخصصی متون انگلیسی،صحت دارد؟
 • تا چه حد می توانم نسبت به قیمت های پیشنهاد شده، اطمینان و اعتماد داشته باشم؟
 • آیا با این قیمت، ترجمه متن انگلیسی من به تخصصی ترین شکل ممکن انجام می شود؟
 • دلیل اختلاف قیمت های ترجمه تخصصی متون انگلیسی ، چیست؟
 • آیا با وجود تفاوت در قیمت ها ، از ارزش متن انگلیسی ترجمه شده کاسته می شود؟

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند بر روی قیمت ترجمه تخصصی متن شما، تاثیر بگذارند.نگران نباشید(!) امروز میخواهیم نکات کلیدی و کاربردی،در زمینه ترجمه تخصصی متون انگلیسی به شما ارائه بدهیم. با ایران مترجم(دارالترجمه رسمی۹۱۱) همراه باشید.

متن شما درچه قالبی می تواند باشد؟

 • پیمان نامه های تجاری
 • مقالات تخصصی دانشگاهی و حوزوی
 • پایان نامه های دانشگاهیان(دانشجویان،استادیاران،اساتید در مقطع دکتری و رئیس کل دانشگاه)
 • ترجمه کتاب انگلیسی در حوزه های بین المللی،علمی،ادبی،تجاری، دانشگاهی و حوزوی
translation price

translation-pricing

زمینه متن اصلی چیست؟

بدیهی است که در زمینه های مختلف ترجمه،به تعداد یکسانی مترجم وجود ندارد.برخی از زمینه ها  نسبت به سایر زمینه های ترجمه، مترجم های فراوان تری دارند.از این جهت که آن زمینه، دارای کلمات و اصطلاحات پیچیده تری می باشد. برای مثال متون پزشکی(وپیراپزشکی)،فلسفی،حقوقی وهنری دارای طیف گسترده تری از کلمات و اصطلاخات پیچیده نسبت به متون دانشگاهی هستند.

پس تا اینجا مشخص شد که زمینه ی علمی متن اصلی،بین بازه ی ۱۵ الی ۴۰ درصد بر روی قیمت ترجمه تخصصی شما،تاثیرگذار است. حال این تاثیر میتواند سبب افزایش و یا کاهش قیمت متنی شود که شما برای ترجمه تخصصی انتخاب کرده اید.

۲۵۰ کلمه؛استاندارد یک صفحه ترجمه است(!)

تعداد کلمات متن اصلی،از تاثیرگذارترین دلایل افزایش قیمت ترجمه تخصصی به حساب می آید. چنانچه در ایران مترجم(دارالترجمه رسمی ۹۱۱) یک صفحه ی استاندارد،دارای ۲۵۰ کلمه و ملاک تعیین هزینه ترجمه متن مبدا(متن اصلی) است.

 

 

همکاران متعهد و پرتوان ما در ایران مترجم،همواره در تلاش هستند تا ایده آل ترین خدمات خود را به شما مشتریان عزیز ارائه بدهند. درضمن ، می توانید سوالات متداول خود را در ارتباط با ایران مترجم،از صفحه سوالات متدوال پیدا کنید.

از توجه شما بابت وقتی که در اختیار ما گذاشتید؛متشکریم.

Translation Order Translation Jobs